Preci-Dip 800-V3-023-20-101101
800-V3-023-20-101101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-023-20-101101
Brief Description
CONN HDR 23POS 0.200 T/H
Datasheet Download
800-V3-023-20-101101.pdf
Availability of 800-V3-023-20-101101
QUANTITY
800-V3-023-20-101101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-023-20-101101
Internal Part NumberEIS-800-V3-023-20-101101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package250
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.200" (5.08mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-023-20-101101
Related Links800-V3-023, 800-V3-023-20-101101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-023-20-101101 Details Description
Related parts for 800-V3-023-20-101101
RES SMD 681 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 19.69"L X 13.78"W datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 8MINISO datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 100POS .050 IDC datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 180D B/T datasheet.pdf
CONN DC-18GHZ TERM F SMA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT datasheet.pdf