Preci-Dip 800-V3-024-22-002101
800-V3-024-22-002101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-024-22-002101
Brief Description
CONN HDR 24POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-024-22-002101.pdf
Availability of 800-V3-024-22-002101
QUANTITY
800-V3-024-22-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-024-22-002101
Internal Part NumberEIS-800-V3-024-22-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package130
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-024-22-002101
Related Links800-V3-024, 800-V3-024-22-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-024-22-002101 Details Description
Related parts for 800-V3-024-22-002101
JUMPER-H9992TR/1852GR/X 3" datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 2KV X7R 2225 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 30PIN STR PCB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf