Preci-Dip 800-V3-026-30-001101
800-V3-026-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-026-30-001101
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 26POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-026-30-001101.pdf
Availability of 800-V3-026-30-001101
QUANTITY
800-V3-026-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-026-30-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-026-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series800
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness29.5µin (0.75µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-026-30-001101
Related Links800-V3-026, 800-V3-026-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-026-30-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-026-30-001101
IC REG LDO 10V 0.1A 3HSIP datasheet.pdf
POLYSWITCH RTE SERIES 1.90A HOLD datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1.8KV 110A DO203 datasheet.pdf
DEVELOPMENT KIT, 2 WIT2410M MODU datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC V-PROT 2-4CELL LI-ION 8SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR TAS5414 datasheet.pdf
KJA SERIES III datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 3.3V 1:19 72QFN datasheet.pdf