Preci-Dip 800-V3-026-32-002101
800-V3-026-32-002101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-026-32-002101
Brief Description
CONN HDR 26POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-026-32-002101.pdf
Availability of 800-V3-026-32-002101
QUANTITY
800-V3-026-32-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-026-32-002101
Internal Part NumberEIS-800-V3-026-32-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package130
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-026-32-002101
Related Links800-V3-026, 800-V3-026-32-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-026-32-002101 Details Description
Related parts for 800-V3-026-32-002101
IC FLASH 16MBIT 70NS 45CBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 390 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1.5MM 13POS R/A SMD datasheet.pdf
CAP CER 7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC EMBEDDED PC MAIN CLK 56TSSOP datasheet.pdf
VARISTOR 216V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
22+22 DIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 15W datasheet.pdf