Preci-Dip 800-V3-027-20-001101
800-V3-027-20-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-027-20-001101
Brief Description
CONN HDR 27POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-027-20-001101.pdf
Availability of 800-V3-027-20-001101
QUANTITY
800-V3-027-20-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-027-20-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-027-20-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package200
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-027-20-001101
Related Links800-V3-027, 800-V3-027-20-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-027-20-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-027-20-001101
OSC 3.3V PROG TTL TRI ST 25PPM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL 1X1 US8 datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SOCKET MINI GRID 480-BGA 1.27MM datasheet.pdf
CAP ALUM 150000UF 20% 40V SCREW datasheet.pdf
BIG CHIP LED TUNGSTEN WHITE datasheet.pdf
CONN SKT 2MM 4POS datasheet.pdf