Preci-Dip 800-V3-028-30-001101
800-V3-028-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-028-30-001101
Brief Description
CONN HDR 28POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-028-30-001101.pdf
Availability of 800-V3-028-30-001101
QUANTITY
800-V3-028-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-028-30-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-028-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package200
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-028-30-001101
Related Links800-V3-028, 800-V3-028-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-028-30-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-028-30-001101
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf