Amphenol Aerospace Operations D38999/24JE26JN-LC
D38999/24JE26JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JE26JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JE26JN-LC.pdf
Availability of D38999/24JE26JN-LC
QUANTITY
D38999/24JE26JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JE26JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JE26JN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JE26JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JE26JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JE26JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24JE26JN-LC
FIXED IND 1.8UH 915MA 370 MOHM datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
RES 16 OHM 5% 10W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO263AB datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CBE AS168X-ACBS1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT W/PIN datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS PNL MNT SKT datasheet.pdf