Preci-Dip 800-V3-031-12-002101
800-V3-031-12-002101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-031-12-002101
Brief Description
CONN HDR 31POS 0.100 T/H
Datasheet Download
800-V3-031-12-002101.pdf
Availability of 800-V3-031-12-002101
QUANTITY
800-V3-031-12-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-031-12-002101
Internal Part NumberEIS-800-V3-031-12-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package120
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-031-12-002101
Related Links800-V3-031, 800-V3-031-12-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-031-12-002101 Details Description
Related parts for 800-V3-031-12-002101
CONN RECEPT 110 POS VERT 2MM PCB datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.15A DDPAK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 10MSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 8POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLK 14POS 5MM R/A BK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 240V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf