Preci-Dip 800-V3-036-20-001101
800-V3-036-20-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-036-20-001101
Brief Description
CONN HDR 36POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-036-20-001101.pdf
Availability of 800-V3-036-20-001101
QUANTITY
800-V3-036-20-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-036-20-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-036-20-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package110
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-036-20-001101
Related Links800-V3-036, 800-V3-036-20-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-036-20-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-036-20-001101
TERM BLOCK HDR 34POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.022UF 25V X7R 0612 datasheet.pdf
AIR CONDITIONER 7500BTU SIDE MT datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
XBEE PRO P2M S3B 900HP WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 550MW DO214AA datasheet.pdf