Preci-Dip 800-V3-038-30-001101
800-V3-038-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-038-30-001101
Brief Description
CONN HDR 38POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-038-30-001101.pdf
Availability of 800-V3-038-30-001101
QUANTITY
800-V3-038-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-038-30-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-038-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package90
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-038-30-001101
Related Links800-V3-038, 800-V3-038-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-038-30-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-038-30-001101
TRANS PREBIAS DUAL NPN SSMINI6 datasheet.pdf
CORD PATCH PIN TIP PLUG 24" BLK datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CIR BRKR 35A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
MED FILTER 6A 115/250VAC datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK datasheet.pdf
CONN D-SUB STACKED F/F 25POS R/A datasheet.pdf