Preci-Dip 800-V3-038-40-001101
800-V3-038-40-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-038-40-001101
Brief Description
CONN HDR 38POS 0.100 SMD R/A
Datasheet Download
800-V3-038-40-001101.pdf
Availability of 800-V3-038-40-001101
QUANTITY
800-V3-038-40-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-038-40-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-038-40-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package150
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-038-40-001101
Related Links800-V3-038, 800-V3-038-40-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-038-40-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-038-40-001101
IC OPAMP VFB 400MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 3.57 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
IC CLK GEN EMI MODULATOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
PGA SOLDER TAIL 1.27MM datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 30A PUSH-RESET datasheet.pdf