Preci-Dip 800-V3-039-20-101101
800-V3-039-20-101101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-039-20-101101
Brief Description
CONN HDR 39POS 0.200 T/H
Datasheet Download
800-V3-039-20-101101.pdf
Availability of 800-V3-039-20-101101
QUANTITY
800-V3-039-20-101101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-039-20-101101
Internal Part NumberEIS-800-V3-039-20-101101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package150
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions39
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.200" (5.08mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-039-20-101101
Related Links800-V3-039, 800-V3-039-20-101101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-039-20-101101 Details Description
Related parts for 800-V3-039-20-101101
RES SMD 2.8KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SW PB ILLUM PRTDNG LENS RND GRN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 102MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 49.152MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf