Vishay/Dale CMF5518K000BEEA70
CMF5518K000BEEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5518K000BEEA70
Brief Description
RES 18K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5518K000BEEA70.pdf
Availability of CMF5518K000BEEA70
QUANTITY
CMF5518K000BEEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5518K000BEEA70
Internal Part NumberEIS-CMF5518K000BEEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5518K000BEEA70
Related LinksCMF5518K, CMF5518K000BEEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5518K000BEEA70 Details Description
Related parts for CMF5518K000BEEA70
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.23M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.546" (13.86mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY FLK STG TIN 8POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
STAND ACCURACY TOTAL ERROR BAND datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V CH 0402 datasheet.pdf