Preci-Dip 800-V3-039-30-001101
800-V3-039-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-039-30-001101
Brief Description
CONN HDR 39POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-039-30-001101.pdf
Availability of 800-V3-039-30-001101
QUANTITY
800-V3-039-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-039-30-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-039-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package90
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions39
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-039-30-001101
Related Links800-V3-039, 800-V3-039-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-039-30-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-039-30-001101
RES SMD 750 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 86POS .156 GRN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.255 OHM 1% 10W datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58U MUHFM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 15A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
RACK ASSEMBLED datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf