Preci-Dip 800-V3-043-20-001101
800-V3-043-20-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-043-20-001101
Brief Description
CONN HDR 43POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-043-20-001101.pdf
Availability of 800-V3-043-20-001101
QUANTITY
800-V3-043-20-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-043-20-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-043-20-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package90
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions43
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-043-20-001101
Related Links800-V3-043, 800-V3-043-20-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-043-20-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-043-20-001101
IC SYNC FIFO MEMORY 64X18 56SSOP datasheet.pdf
CONN RECPT PIN.015-.025"DIA 173" datasheet.pdf
IC A/D CONV 14BIT 2.5MSPS 36SSOP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
GDT 230V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf