Preci-Dip 800-V3-046-30-001101
800-V3-046-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-046-30-001101
Brief Description
CONN HDR 46POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-046-30-001101.pdf
Availability of 800-V3-046-30-001101
QUANTITY
800-V3-046-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-046-30-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-046-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package80
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions46
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-046-30-001101
Related Links800-V3-046, 800-V3-046-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-046-30-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-046-30-001101
CONN HSG PLUG 8POS CABLE PIN DIN datasheet.pdf
BOX BIN CLOSED REEL DIP/TUBE datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC HEX BUF/CONV INVERTER 16TSSOP datasheet.pdf
IC OFFLINE CONV PWM OVP OCP 16SO datasheet.pdf
SL SURFACE COND DISC 4" A CRS datasheet.pdf
CABLE 25COND 16AWG BLK SHLD 100' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IE-IMCV-T1/E1/J1-LINETERM, TP/FI datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 475MA 210 MOHM datasheet.pdf