Preci-Dip 800-V3-057-20-001101
800-V3-057-20-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-057-20-001101
Brief Description
CONN HDR 57POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-057-20-001101.pdf
Availability of 800-V3-057-20-001101
QUANTITY
800-V3-057-20-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-057-20-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-057-20-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package70
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions57
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-057-20-001101
Related Links800-V3-057, 800-V3-057-20-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-057-20-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-057-20-001101
TRANS NPN 25V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 4A TO251 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW DO214AC datasheet.pdf
RECPT KIT,2 MODULE,G-SERIES datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.0003 OHM 0.5% 27W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 22UF 25V 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 125W datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
RES 27.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZA32 PG21 datasheet.pdf
ETH SWITCH 4PORT 10/100M +1 M.M datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf