Susumu RG3216N-2430-W-T1
RG3216N-2430-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2430-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 243 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2430-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-2430-W-T1
QUANTITY
RG3216N-2430-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2430-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2430-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2430-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2430-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2430-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2430-W-T1
RES SMD 200 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CONN FFC TOP 22POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 14 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
CABLE CONN 2POLE BLUE datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
IC PCI SW 32LANE 8PORT 484BGA datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W SMV datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf