Preci-Dip 800-V3-064-20-001101
800-V3-064-20-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-064-20-001101
Brief Description
CONN HDR 64POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-064-20-001101.pdf
Availability of 800-V3-064-20-001101
QUANTITY
800-V3-064-20-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-064-20-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-064-20-001101
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-064-20-001101
Related Links800-V3-064, 800-V3-064-20-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-064-20-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-064-20-001101
CONN FFC FPC VERT 28POS 1MM PCB datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC KEY OS 1KW datasheet.pdf
SIL MALE VERT PC TAIL CONNECTOR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
ANTENNA FLEXPIFA 2.4GHZ datasheet.pdf
1658 APPLIANCE OUTLET FOR CABLE datasheet.pdf
CONTACT,MALE,BNC,DUAL CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 7.5NH 600MA 160 MOHM datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf