Preci-Dip 802-V3-014-12-002101
802-V3-014-12-002101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-014-12-002101
Brief Description
CONN HDR 14POS 0.100 T/H
Datasheet Download
802-V3-014-12-002101.pdf
Availability of 802-V3-014-12-002101
QUANTITY
802-V3-014-12-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-014-12-002101
Internal Part NumberEIS-802-V3-014-12-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package260
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-014-12-002101
Related Links802-V3-014, 802-V3-014-12-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-014-12-002101 Details Description
Related parts for 802-V3-014-12-002101
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CABLE N/SMA 12" RG-142 datasheet.pdf
IC DATA ACQ SYSTEM 12BIT 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 28POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf