Preci-Dip 802-V3-014-32-002101
802-V3-014-32-002101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-014-32-002101
Brief Description
CONN HDR 14POS 0.100 SMD
Datasheet Download
802-V3-014-32-002101.pdf
Availability of 802-V3-014-32-002101
QUANTITY
802-V3-014-32-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-014-32-002101
Internal Part NumberEIS-802-V3-014-32-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package230
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-014-32-002101
Related Links802-V3-014, 802-V3-014-32-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-014-32-002101 Details Description
Related parts for 802-V3-014-32-002101
IC REG SWTCHD CAP INV 20MA 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 800MW DO219AB datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AB datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf