Preci-Dip 802-V3-022-20-001101
802-V3-022-20-001101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-022-20-001101
Brief Description
CONN HDR 22POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
802-V3-022-20-001101.pdf
Availability of 802-V3-022-20-001101
QUANTITY
802-V3-022-20-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-022-20-001101
Internal Part NumberEIS-802-V3-022-20-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package160
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-022-20-001101
Related Links802-V3-022, 802-V3-022-20-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-022-20-001101 Details Description
Related parts for 802-V3-022-20-001101
FIXED IND 220NH 2.57A 35 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH/LOW SIDE 16MLPQ datasheet.pdf
LED STRIP MNT 2 LEAD 5MM NYLON datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
42.3MM HOLDOWN PLATE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/4W 1610 datasheet.pdf