Preci-Dip 802-V3-034-30-001101
802-V3-034-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-034-30-001101
Brief Description
CONN HDR 34POS 0.100 SMD
Datasheet Download
802-V3-034-30-001101.pdf
Availability of 802-V3-034-30-001101
QUANTITY
802-V3-034-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-034-30-001101
Internal Part NumberEIS-802-V3-034-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package204
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-034-30-001101
Related Links802-V3-034, 802-V3-034-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-034-30-001101 Details Description
Related parts for 802-V3-034-30-001101
CONN TERM RING TONG 12-10AWG #4 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 17POS datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
CONN COUPLER 75A 240V 22FT CABLE datasheet.pdf
LM 5.00/180/13 BK datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 200MA 4 OHM TH datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 800MA AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 10A SYNC 30CSP datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A D2PAK datasheet.pdf