Vishay Semiconductor/Diodes Division SMAJ28CA-M3/61
SMAJ28CA-M3/61 picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ28CA-M3/61
Brief Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO-214AC
Datasheet Download
SMAJ28CA-M3/61.pdf
Availability of SMAJ28CA-M3/61
QUANTITY
SMAJ28CA-M3/61 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ28CA-M3/61
Internal Part NumberEIS-SMAJ28CA-M3/61
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown (Min)31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.8A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ28CA-M3/61
Related LinksSMAJ28C, SMAJ28CA-M3/61 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMAJ28CA-M3/61 Details Description
Related parts for SMAJ28CA-M3/61
IC AMP AUDIO PWR 7.5W MONO 9SIL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 10UMAX datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 10MM datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf