Preci-Dip 802-V3-036-22-002101
802-V3-036-22-002101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-036-22-002101
Brief Description
CONN HDR 36POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
802-V3-036-22-002101.pdf
Availability of 802-V3-036-22-002101
QUANTITY
802-V3-036-22-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-036-22-002101
Internal Part NumberEIS-802-V3-036-22-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package90
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-036-22-002101
Related Links802-V3-036, 802-V3-036-22-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-036-22-002101 Details Description
Related parts for 802-V3-036-22-002101
CAP ARRAY 0.047UF 16V X7R 0504 datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 10% 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT25 datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 4POS SIZE 11 BLK datasheet.pdf
RES SMD 16.9KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 34 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf