Preci-Dip 802-V3-038-10-193101
802-V3-038-10-193101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-038-10-193101
Brief Description
CONN HDR 38POS 0.100 T/H
Datasheet Download
802-V3-038-10-193101.pdf
Availability of 802-V3-038-10-193101
QUANTITY
802-V3-038-10-193101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-038-10-193101
Internal Part NumberEIS-802-V3-038-10-193101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package50
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.118" (3.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-038-10-193101
Related Links802-V3-038, 802-V3-038-10-193101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-038-10-193101 Details Description
Related parts for 802-V3-038-10-193101
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 525KHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 10DL POS STR .100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CURRENT REGULATOR TO220AB datasheet.pdf
CONN BOOT FOR RG-58 CABLE datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC MMIC AMP 20-32GHZ DIE datasheet.pdf
OSC SO 159.375MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf