Preci-Dip 802-V3-064-6B-002101
802-V3-064-6B-002101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-064-6B-002101
Brief Description
CONN HDR 64POS 0.100 PRESS FIT
Datasheet Download
802-V3-064-6B-002101.pdf
Availability of 802-V3-064-6B-002101
QUANTITY
802-V3-064-6B-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-064-6B-002101
Internal Part NumberEIS-802-V3-064-6B-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package40
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-064-6B-002101
Related Links802-V3-064, 802-V3-064-6B-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-064-6B-002101 Details Description
Related parts for 802-V3-064-6B-002101
AC/DC CONVERTER 28V 41W datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISR CPU IIC LVS 14TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V 60A TO-247 datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 1CH 3-XQFN datasheet.pdf
RES 2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CLK DIFF DIRECT RAMBUS 24QSOP datasheet.pdf
SST DEBURRING WHEEL 14" 8S FIN datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.8A 80.4 MOHM datasheet.pdf
LED SUP CC AC/DC 92-274V 350MA datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS INLINE PIN datasheet.pdf