Preci-Dip 802-V3-068-30-001101
802-V3-068-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-068-30-001101
Brief Description
CONN HDR 68POS 0.100 SMD
Datasheet Download
802-V3-068-30-001101.pdf
Availability of 802-V3-068-30-001101
QUANTITY
802-V3-068-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-068-30-001101
Internal Part NumberEIS-802-V3-068-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package60
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions68
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-068-30-001101
Related Links802-V3-068, 802-V3-068-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-068-30-001101 Details Description
Related parts for 802-V3-068-30-001101
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 40VQFN datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 24"L X 26"W datasheet.pdf
CONN SMD SHD HDR GOLD 36POS datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CUSTOM 2-PART PVC RAMP TRIM datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1W DO204AL datasheet.pdf