Preci-Dip 804-V3-012-12-002101
804-V3-012-12-002101 picture photo
Mfg. Part Number
804-V3-012-12-002101
Brief Description
CONN HDR 12POS 2.54MM T/H
Datasheet Download
804-V3-012-12-002101.pdf
Availability of 804-V3-012-12-002101
QUANTITY
804-V3-012-12-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 804-V3-012-12-002101
Internal Part NumberEIS-804-V3-012-12-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package280
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)804-V3-012-12-002101
Related Links804-V3-012, 804-V3-012-12-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
804-V3-012-12-002101 Details Description
Related parts for 804-V3-012-12-002101
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 1.5K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 1.2 5V datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND GREEN datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.3A 280 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 620MA 760 MOHM datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf