Preci-Dip 804-V3-030-10-193101
804-V3-030-10-193101 picture photo
Mfg. Part Number
804-V3-030-10-193101
Brief Description
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H
Datasheet Download
804-V3-030-10-193101.pdf
Availability of 804-V3-030-10-193101
QUANTITY
804-V3-030-10-193101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 804-V3-030-10-193101
Internal Part NumberEIS-804-V3-030-10-193101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package60
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.118" (3.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)804-V3-030-10-193101
Related Links804-V3-030, 804-V3-030-10-193101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
804-V3-030-10-193101 Details Description
Related parts for 804-V3-030-10-193101
RES ARRAY 4 RES 16K OHM 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC 1.5KE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPST 15A QC datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
2 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
DUPLEX FIBER PATCH CABLE 82FT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf