Preci-Dip 804-V3-075-10-193101
804-V3-075-10-193101 picture photo
Mfg. Part Number
804-V3-075-10-193101
Brief Description
CONN HDR 75POS 2.54MM T/H
Datasheet Download
804-V3-075-10-193101.pdf
Availability of 804-V3-075-10-193101
QUANTITY
804-V3-075-10-193101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 804-V3-075-10-193101
Internal Part NumberEIS-804-V3-075-10-193101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package30
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions75
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)804-V3-075-10-193101
Related Links804-V3-075, 804-V3-075-10-193101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
804-V3-075-10-193101 Details Description
Related parts for 804-V3-075-10-193101
CAP NIOB OXIDE 220UF 20% 4V 2917 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5S 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
RES SMD 1.69M OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FUSE 500A 1250V 2/110 AR CU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SLDV-THR 5.00/24/180FLF 1.5BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf