Preci-Dip 804-V3-078-12-002101
804-V3-078-12-002101 picture photo
Mfg. Part Number
804-V3-078-12-002101
Brief Description
CONN HDR 78POS 2.54MM T/H
Datasheet Download
804-V3-078-12-002101.pdf
Availability of 804-V3-078-12-002101
QUANTITY
804-V3-078-12-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 804-V3-078-12-002101
Internal Part NumberEIS-804-V3-078-12-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package50
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions78
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)804-V3-078-12-002101
Related Links804-V3-078, 804-V3-078-12-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
804-V3-078-12-002101 Details Description
Related parts for 804-V3-078-12-002101
LED 7-SEG .80 SNGL GRN CC DIRECT datasheet.pdf
SHLDR SCREW CHEESE SLOTTED 6-32 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 160VC P600 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 16A 8-SOIC datasheet.pdf
TRACER 1 1/2" BLACK W/WHITE 40' datasheet.pdf
IC SW DISTRIBUTION 2CHAN 8SOIC datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 SQ datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf