Preci-Dip 804-V3-078-22-002101
804-V3-078-22-002101 picture photo
Mfg. Part Number
804-V3-078-22-002101
Brief Description
CONN HDR 78POS 2.54MM T/H R/A
Datasheet Download
804-V3-078-22-002101.pdf
Availability of 804-V3-078-22-002101
QUANTITY
804-V3-078-22-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 804-V3-078-22-002101
Internal Part NumberEIS-804-V3-078-22-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package40
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions78
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)804-V3-078-22-002101
Related Links804-V3-078, 804-V3-078-22-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
804-V3-078-22-002101 Details Description
Related parts for 804-V3-078-22-002101
IC NVSRAM 256KBIT 120NS 28EDIP datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 8DIP datasheet.pdf
INTERRUPTER RELFECT W/FILTR SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 44.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN SMA JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS SMD DBL ROW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH DIP THT datasheet.pdf
330UF 100V 18X38MM 125C 8000H datasheet.pdf