Preci-Dip 804-V3-084-12-002101
804-V3-084-12-002101 picture photo
Mfg. Part Number
804-V3-084-12-002101
Brief Description
CONN HDR 84POS 2.54MM T/H
Datasheet Download
804-V3-084-12-002101.pdf
Availability of 804-V3-084-12-002101
QUANTITY
804-V3-084-12-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 804-V3-084-12-002101
Internal Part NumberEIS-804-V3-084-12-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series804
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions84
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)804-V3-084-12-002101
Related Links804-V3-084, 804-V3-084-12-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
804-V3-084-12-002101 Details Description
Related parts for 804-V3-084-12-002101
DIN TYPE C/2 STR REC CNR datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 1MSPS 16CH 32QFN datasheet.pdf
PNEUM MOUNT ACCESS BAR CLIP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ18 19 OLIV datasheet.pdf
DSUB 9POS SOCKET datasheet.pdf
ANTENNA1/4 WAVE SMA 90DEG 433MHZ datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 59MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF UP datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf