Preci-Dip 811-S1-003-30-016101
811-S1-003-30-016101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-003-30-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 3POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-S1-003-30-016101.pdf
Availability of 811-S1-003-30-016101
QUANTITY
811-S1-003-30-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-003-30-016101
Internal Part NumberEIS-811-S1-003-30-016101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package420
Connector TypePiston
Number of Contacts3
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-003-30-016101
Related Links811-S1-003, 811-S1-003-30-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-003-30-016101 Details Description
Related parts for 811-S1-003-30-016101
CONN HEADER .100 SINGL R/A 26POS datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 48.3VC SMA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.25A 16MSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
2200UF 400V 65X105MM 85C 2000H datasheet.pdf