Preci-Dip 811-S1-006-10-016101
811-S1-006-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-006-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 6POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-006-10-016101.pdf
Availability of 811-S1-006-10-016101
QUANTITY
811-S1-006-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-006-10-016101
Internal Part NumberEIS-811-S1-006-10-016101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package210
Connector TypePiston
Number of Contacts6
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-006-10-016101
Related Links811-S1-006, 811-S1-006-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-006-10-016101 Details Description
Related parts for 811-S1-006-10-016101
RES SMD 18 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC COUNTER SYNC BINARY 16-DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 139MA 3.64 OHM datasheet.pdf
SW MINI 1NC 1NO SPDT SNAP 240V datasheet.pdf
MOUNT SQUARE TO5 0.060" datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 OLIVE datasheet.pdf
FUSE TRON DUAL-ELEMENT CLASS RK5 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf