Preci-Dip 811-S1-013-10-016101
811-S1-013-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-013-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 13POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-013-10-016101.pdf
Availability of 811-S1-013-10-016101
QUANTITY
811-S1-013-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-013-10-016101
Internal Part NumberEIS-811-S1-013-10-016101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package100
Series811
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts13
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-013-10-016101
Related Links811-S1-013, 811-S1-013-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-013-10-016101 Details Description
Related parts for 811-S1-013-10-016101
IC REG LDO ADJ 0.15A 8DIP datasheet.pdf
KIT ACCY FLEX CBL LN C8 40/44PIN datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 192MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf
IC ANT WIRELESS NTWK SYST 32QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
COUNTER 6 CHAR 24V PANEL MOUNT datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf