Preci-Dip 811-S1-015-10-015101
811-S1-015-10-015101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-015-10-015101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 15POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-015-10-015101.pdf
Availability of 811-S1-015-10-015101
QUANTITY
811-S1-015-10-015101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-015-10-015101
Internal Part NumberEIS-811-S1-015-10-015101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package90
Series811
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts15
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-015-10-015101
Related Links811-S1-015, 811-S1-015-10-015101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-015-10-015101 Details Description
Related parts for 811-S1-015-10-015101
IDC CABLE - MSR20K/MC20M/MPR20K datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 7VP-P 2KHZ WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VIDEO CCD SIGNAL PROC 48QFN datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14-TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 60 I/O 81CSP datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 24VC 1005 datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 8750W 100A 55TU1 datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf