Preci-Dip 811-S1-020-10-014101
811-S1-020-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-020-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 20POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-020-10-014101.pdf
Availability of 811-S1-020-10-014101
QUANTITY
811-S1-020-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-020-10-014101
Internal Part NumberEIS-811-S1-020-10-014101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package70
Connector TypePiston
Number of Contacts20
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-020-10-014101
Related Links811-S1-020, 811-S1-020-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-020-10-014101 Details Description
Related parts for 811-S1-020-10-014101
CONN HEADER BRKWY 28POS VERT GOL datasheet.pdf
CER RESONATOR datasheet.pdf
IC REG BOOST 3.3V 0.9A SYNC 9WLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 0.715 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CARRYING CASE datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf