Preci-Dip 811-S1-020-10-016101
811-S1-020-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-020-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 20POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-020-10-016101.pdf
Availability of 811-S1-020-10-016101
QUANTITY
811-S1-020-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-020-10-016101
Internal Part NumberEIS-811-S1-020-10-016101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package70
Connector TypePiston
Number of Contacts20
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-020-10-016101
Related Links811-S1-020, 811-S1-020-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-020-10-016101 Details Description
Related parts for 811-S1-020-10-016101
IC DC-DC CONVERT 8-SOIC datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 56SSOP datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 700MHZ 12TQFN datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
INTERCHANGEABLE CHIP .1C datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 16V X7S 0402 datasheet.pdf