Preci-Dip 811-S1-021-10-014101
811-S1-021-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-021-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 21POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-021-10-014101.pdf
Availability of 811-S1-021-10-014101
QUANTITY
811-S1-021-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-021-10-014101
Internal Part NumberEIS-811-S1-021-10-014101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package60
Connector TypePiston
Number of Contacts21
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-021-10-014101
Related Links811-S1-021, 811-S1-021-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-021-10-014101 Details Description
Related parts for 811-S1-021-10-014101
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 69POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
IC FPGA 248 I/O 456FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 65POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
SERVO RELAY UNIT CABLES 0.5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 250UH 2.9A 173 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
DUAL ALARM CONTACT datasheet.pdf
IC MCU 256KB FLASH 48MHZ 48QFN datasheet.pdf