Preci-Dip 811-S1-027-10-014101
811-S1-027-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-027-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 27POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-027-10-014101.pdf
Availability of 811-S1-027-10-014101
QUANTITY
811-S1-027-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-027-10-014101
Internal Part NumberEIS-811-S1-027-10-014101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package50
Connector TypePiston
Number of Contacts27
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-027-10-014101
Related Links811-S1-027, 811-S1-027-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-027-10-014101 Details Description
Related parts for 811-S1-027-10-014101
RES ARRAY 13 RES 820 OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 80MSPS QUAD 52QFN datasheet.pdf
IC IPS LOW SIDE QUAD POWERSO36 datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf