Preci-Dip 811-S1-027-10-016101
811-S1-027-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-027-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 27POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-027-10-016101.pdf
Availability of 811-S1-027-10-016101
QUANTITY
811-S1-027-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-027-10-016101
Internal Part NumberEIS-811-S1-027-10-016101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package50
Connector TypePiston
Number of Contacts27
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-027-10-016101
Related Links811-S1-027, 811-S1-027-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-027-10-016101 Details Description
Related parts for 811-S1-027-10-016101
RES SMD 1.15KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC VIDEO MULTIPLEXER SPST 16SOIC datasheet.pdf
IC PROCESSOR CAR SIGNAL 32-TQFP datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT HER CC 0.3" datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 3.16KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 1.04A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf