Preci-Dip 811-S1-027-10-017101
811-S1-027-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-027-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 27POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-027-10-017101.pdf
Availability of 811-S1-027-10-017101
QUANTITY
811-S1-027-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-027-10-017101
Internal Part NumberEIS-811-S1-027-10-017101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package50
Connector TypePiston
Number of Contacts27
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-027-10-017101
Related Links811-S1-027, 811-S1-027-10-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-027-10-017101 Details Description
Related parts for 811-S1-027-10-017101
IC REG LDO 1.8V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 5.11KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 2.5V 10MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .8MM 60POS SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
LP 5.08/135/14 BK datasheet.pdf
TOOL INSERT 1.3MM SKT CONTACTS datasheet.pdf