Preci-Dip 811-S1-033-10-017101
811-S1-033-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-033-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 33POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-033-10-017101.pdf
Availability of 811-S1-033-10-017101
QUANTITY
811-S1-033-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-033-10-017101
Internal Part NumberEIS-811-S1-033-10-017101
Connector TypePiston
Number of Contacts33
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-033-10-017101
Related Links811-S1-033, 811-S1-033-10-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-033-10-017101 Details Description
Related parts for 811-S1-033-10-017101
SPEAKER ROUND 20MM 7 OHM .2W datasheet.pdf
SWITCH PUSHWHEEL 100MA BCD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
ENCODER CABLE 15M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER YELLOW datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf