Luminus Devices Inc. SSR-50-W57S-R21-GJ200
SSR-50-W57S-R21-GJ200 picture photo
Mfg. Part Number
SSR-50-W57S-R21-GJ200
Datasheet Download
SSR-50-W57S-R21-GJ200.pdf
Availability of SSR-50-W57S-R21-GJ200
QUANTITY
SSR-50-W57S-R21-GJ200 Order Process
Ship out your order
Specifications of SSR-50-W57S-R21-GJ200
Internal Part NumberEIS-SSR-50-W57S-R21-GJ200
PCN Obsolescence/ EOLSST-50-W,SSR-50-W Devices 06/Dec/2013
TypeLED Module
ColorWhite, Cool
CCT (K)5700K
Wavelength-
ConfigurationStarboard
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test1.75A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max5A
Features-
Size / Dimension19.90mm L x 19.90mm W
Height6.10mm
Light Emitting Surface (LES)5.60mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SSR-50-W57S-R21-GJ200
Related LinksSSR-50-W57, SSR-50-W57S-R21-GJ200 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SSR-50-W57S-R21-GJ200 Details Description
Related parts for SSR-50-W57S-R21-GJ200
RES SMD 95.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 30POS SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 28POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
ACCESS CABLE CLAMP METAL PG 11 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf