Preci-Dip 811-S1-034-10-016101
811-S1-034-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-034-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 34POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-034-10-016101.pdf
Availability of 811-S1-034-10-016101
QUANTITY
811-S1-034-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-034-10-016101
Internal Part NumberEIS-811-S1-034-10-016101
Connector TypePiston
Number of Contacts34
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-034-10-016101
Related Links811-S1-034, 811-S1-034-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-034-10-016101 Details Description
Related parts for 811-S1-034-10-016101
RES 390K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD 2.5V 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP CER 24PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf