Preci-Dip 811-S1-036-10-014101
811-S1-036-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-036-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 36POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-036-10-014101.pdf
Availability of 811-S1-036-10-014101
QUANTITY
811-S1-036-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-036-10-014101
Internal Part NumberEIS-811-S1-036-10-014101
Connector TypePiston
Number of Contacts36
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-036-10-014101
Related Links811-S1-036, 811-S1-036-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-036-10-014101 Details Description
Related parts for 811-S1-036-10-014101
OSC XO 4.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 5.0V SOT89-5 datasheet.pdf
RES CURRENT SENSE .2 OHM 3W 5% datasheet.pdf
IC TRANSCVR BI-DIR 8BIT 20QSOP datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 16V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 232 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 558V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 18MH 52MA 143 OHM SMD datasheet.pdf