Preci-Dip 811-S1-037-10-017101
811-S1-037-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-037-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 37POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-037-10-017101.pdf
Availability of 811-S1-037-10-017101
QUANTITY
811-S1-037-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-037-10-017101
Internal Part NumberEIS-811-S1-037-10-017101
Connector TypePiston
Number of Contacts37
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-037-10-017101
Related Links811-S1-037, 811-S1-037-10-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-037-10-017101 Details Description
Related parts for 811-S1-037-10-017101
IDC CABLE - MPL16K/MC16F/MPL16K datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 250KSPS SC70-6 datasheet.pdf
IC TXRX 16-BIT 3-ST 48-SSOP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
RES 430K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.76K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
505B BLACK 1C PC/PKG datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 10V JB 01005 datasheet.pdf
FIXED IND 620UH 93MA 25.9 OHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SENSOR MAG SW 20G CROS AXS 8SOIC datasheet.pdf
FUSE FAST ACT MIDGET 9A 600V datasheet.pdf