Preci-Dip 811-S1-039-10-016101
811-S1-039-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-039-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 39POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-039-10-016101.pdf
Availability of 811-S1-039-10-016101
QUANTITY
811-S1-039-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-039-10-016101
Internal Part NumberEIS-811-S1-039-10-016101
Connector TypePiston
Number of Contacts39
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-039-10-016101
Related Links811-S1-039, 811-S1-039-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-039-10-016101 Details Description
Related parts for 811-S1-039-10-016101
IC MPU/RESET CIRC 2.93V SC70-3 datasheet.pdf
SWITCH FS HINGE LEVER SILVER SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO -15V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK II SR STRAIGHT RET datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-4 POS SLDR LUG datasheet.pdf
DIODE ZENER 11.1V 200MW SOD323 datasheet.pdf